Róbmy swoje - Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

RÓBMY SWOJE

na podstawie tekstów piosenek
i felietonów Wojciecha Młynarskiego

Róbmy swoje - zdjęcie ze spektaklu.
projekt plakatu Mariusz Łukawski & Dominika Łukawska-Milczarska
reżyseria i narracja
Jacek BOŃCZYK
muzyka
Aleksander Bem, Jerzy Derfel, Włodzimierz Korcz, Leopold Kozłowski, Franciszka Leszczyńska, Jerzy Matuszkiewicz, Adam Sławiński, Janusz Sen, Jerzy Wasowski, Andrzej Zieliński
aranżacja
Konrad Wantrych
scenografia
Grzegorz Policiński
kostiumy
Anna Chadaj
choreografia
Inga Pilchowska / Joanna Kieszkowska
Kierownictwo muzyczne
Michał Zarych
inspicjentka, suflerka
Anna Królikowska

Repertuar spektaklu

04.06.2024
19:00
Duża scena
05.06.2024
19:00
Duża scena

O spektaklu

„Róbmy swoje...” to wieczór poświęcony twórczości niekwestionowanego geniusza polskiej piosenki – Wojciecha Młynarskiego. W wykonaniu aktorów Teatru im. Jaracza w Łodzi usłyszą Państwo zarówno niezapomniane piosenki jak i słynne felietony, z których Wojciech Młynarski słynął jako niebywale celny obserwator „coraz bardziej otaczającej nas rzeczywistości”.

W spektaklu oprócz absolutnych przebojów (m.in. „Jesteśmy na wczasach”, „W Polskę idziemy”, „Przyjdzie walec”, „Jeszcze w zielone gramy”), zaprezentowany zostanie bogaty wachlarz utworów poetyckich i obyczajowych (m.in. „Tak, jak malował pan Chagall”, „Kocham cię życie” czy „Lubmy się”).

Reżyserii spektaklu podjął się Jacek Bończyk (aktor, librecista i reżyser), który wielokrotnie współpracował z Mistrzem, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, odbywającym się przez kilka lat w Gdańsku, z chętnym i osobistym udziałem Autora.

W spektaklu biorą udział muzycy: Gabriel Balukiewicz, Kamil Biadała, Krzysztof Jaszczak, Wiktoria Koziara, Bartłomiej Papierz, Piotr Papierski, Michał Zarych

Premiera na DUŻEJ SCENIE 6 listopada 2020 r.
czas trwania spektaklu: 125 minut (jedna przerwa)